Learning

آموزش درایو تست با Tems Investigation

آموزش درایو تست با Tems Investigation

یکی از مهم ترین نرم افزارهای درایو تست drive test که در ایران استفاده می شود نرم افزار tems investigation  می باشد.  جدیدترین نسخه این نرم افزار نسخه  Tems Investigation 22 آن است که قابلیت تست انواع شبکه های 5G و تست های Volte را دارد. تلکام تولز با توجه به این نیاز، دوره آموزشی drive test این نرم افزار را برگزار می کند. امید است که بتوانیم در این راه موفق باشیم. در این دوره آموزشی تلاش می‌کنیم تا تمامی تا موارد لازم برای انجام درایو تست drive test در انواع شبکه های موبایل را مطرح کنیم.

این دوره شامل کار با نرم افزار tems investigation و گوشی tems pocket و همچنین آشنایی با شبکه 2G,3G,4G,5G می باشد. در ادامه به معرفی انواع تست های درایو تست رگولار ، تست فرکانسی ، ssv و … می پردازیم. 

در ابتدای کار نیز آشنایی جزئی با نرم افزار Global Mapper توصیه میشود که می توانید از قسمت آموزش های رایگان را مشاهده کنید.

سرفصل های آموزشی Tems Investigation

  • نحوه نصب و فعال سازی نرم افزار

در ابتدای کار مهم است که به درستی نرم افزار تمز نصب شود. چون در صورتی که مشکلی پیش بیاید لازم است ویندوز  سیستم عوض شود. توصیه می شود که ویندوز تازه بهمراه درایوهای اصلی لپ تاپ نصب شوند و نرم افزار دیگری نصب نشود تا tems را نصب کنید.

  • آشنایی با تکنولوژی های 2G/3G/4G/5G و پارامترهای مهم آنها

 موضوع مهم بعدی آشنایی با انواع شبکه های مخابراتی است بدون شک بدون آشنایی با مفاهیم اولیه این شبکه ها اپراتور یا تکنسین که در حال تست است فقط با یک سری داده بدون معنی روبروست که در صورت اشتباه بودن یا درست بودن آنها قادر به تشخیص نیست. در این مرحله اصول اولیه مانند قدرت و کیفیت سیگنال در انواع شبکه و همچنین پارامترهای اصلی و راه های انتخاب و پیدا کردن پارامترهای اختصاصی که ممکن است از طرف تیم بهینه سازی و یا تیم طراحی مطرح شوند را بررسی می کنیم. 

  • آشنایی با انواع سناریو و تست

تمامی سناریوهای ممکن که در هنگام درایو تست با آنها روبه رو می شویم را بررسی می کنیم شامل SSV ، رگولار ، تست فرکانسی ، indoor و …

تست هایی که بررسی می شوند شامل idle, long call , short call, ping, sms, csfb, cssr, pdp , data، تست فرکانسی ، درایو تست نقطه ای، indoor, outdoor, http, ftp  و …..

سناریو تست 4g

  • شناسایی دستگاه ها و دیوایس ها به نرم افزار
  • در این مرحله کار با دیوایس ها را شروع می کنیم و به بررسی مشکلاتی که مربوط به اتصال دیوایس ها با لپ تاپ می پردازیم. دیوایس ها شامل گوشی تمز ، دیتا کارت و gps می شوند. و کاربرد هر نوع گوشی تمز را برای هر تست مطرح می کنیم و بررسی کیفیت گوشی ها می پردازیم.
  • شخصی سازی محیط نرم افزار با توجه به هر پروژه

آموزش درایو تست با Tems Investigation

از مهم ترین موارد لازم در هنگام تست توانایی شخصی سازی محیط نرم افزار تمز است. در مرحله بعدی به بررسی نقشه تمز می پردازیم انواع لایه ها را معرفی می کنیم به بررسی انواع پارامترها می پردازیم و همچنین نحوه شخصی سازی محیط نرم افزار را توضیح میدهیم. پس از آشنایی با شبکه ها و انواع تست ها و اکنون زمان آن رسیده است که پارامترهای جزئی‌تر را بررسی کنیم. پارامترهایی که توجه به نوع تست باید آنها را مد نظر قرار دهیم از جمله مقدار دانلود و آپلود، قدرت سیگنال ، کیفیت سیگنال ، خروجی هر تست و … 

  • مقدماتی سناریو نویسی

نوشتن اسکریپت در tems

کاربرد اصلی اسکریپت script در انجام کارهای تکراری است مثلا تست short call  و ping . در این مرحله به بررسی و آموزش نوشتن اسکریپت می پردازیم همچنین وارد جزئیات بیشتری می شویم و توضیحات مربوط به آنها را بیان می کنیم از جمله سناریوهایی که نوشته می شوند ping, short call , long call, record , ftp download, ftp upload , … .

  • بررسی لاگ فایل ها

پس از انجام تست مهم است که اپراتور بتواند تست خود را بررسی کند تا در صورتیکه ایراد یا نقصی در آن است قبل از ترک محل آن را برطرف کند و یا درایو تست را تکرار کند از مهمترین قسمت های درایو پس از انجام تست بررسی آن می باشد که در این مرحله لود کردن لاگ فایل در نرم افزار و بررسی نتایج تست یا توجه به سناریو می‌پردازیم.

  • خروجی گرفتن برای نرم افزار های تحلیل و بهینه سازی

امکان برگزاری این دوره بصورت حضوری و مجازی وجود دارد .برای کسب اطلاعات بیشتر دوره تماس بگیرید.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button
Close
Close